10 iemesli, kāpēc pievērsties dārza darbiem

Lasīt rakstu


10 iemesli, kāpēc pievērsties dārza darbiem

Dzīvesstils Raksts pievienots: 2022. gada 21. aprīlī

10 iemesli, kāpēc pievērsties dārza darbiem

Prātam, ķermenim un dvēselei!


Sava dārza izveides un uzturēšanas process var sniegt neizmērojamus ieguvumus Tavam prātam, ķermenim un dvēselei...sākot ar augsnes sagatavošanu un beidzot ar sēklu stādīšanu, augu kopšanu un iegūto augļu, dārzeņu vai ziedu novākšanu. Pat sava balkona vai palodzes iekārtošana sniegs pozitīvas emocijas.

  • APGŪTA JAUNA PRASME - RŪPĒTIES

Iespējams, Tu neesi dārza feja – mūždien aizmirsti aplaistīt to galda augu, ko iegādājies pagājušajā pavasarī, vai arī puķu dobi Tavā pagalmā ir pārņēmušas nezāles. Tas nozīmē, ka ir īstais laiks apgūt dārza kopšanai nepieciešamās prasmes. Tāpat kā jebkas cits dzīvē, tas prasa tikai nelielu praksi un centību, un Tavas attiecības ar Māti Dabu būs ieguvušas citu kvalitāti, pirms to pamanīsi.

  • PALIELINĀTA ĒDIENA UZTURVĒRTĪBA

Produkts sāk zaudēt savu uzturvērtību uzreiz pēc tā novākšanas. Tas nenozīmē, ka veikalā nopērkamajiem produktiem nav uzturvērtības, taču, piemēram, brokoļi var zaudēt līdz pusei C vitamīna, braucot no kravas automašīnas līdz veikala plauktam, un tad līdz ledusskapim, nekā tad, kad tie nonāk tieši no dārza uz Tava virtuves galda.

  • IEZEMĒŠANĀS

Viens no vistiešākajiem veidiem kā sacentrēt savu enerģiju, savā ķermenī un atgriezties pa savām saknēm - pieskaroties zemei. Tas paātrina mentālo dziedināšanos, paaugstina imunitāti, uzlabo garastāvokli un uzlabo vispārējo dzīves kvalitāti. Dārzkopība savieno mūs ar dabas cikliem un sevi.

  • VESELĪGĀKS UZTURS

Tikai nesaki, ka audzēsi visus šos skaistos augļus un dārzeņus, un tos neēdīsi. Pētījumi liecina, ka cilvēki, kuri paši audzē savus produktus, bieži ēd veselīgāk. Galu galā, tiklīdz esi paēdis no vīnogulāju svaigi nogatavojušos tomātus, treknā ātrās ēdināšanas vieta vairs nešķiet tik pievilcīga.

  • IZVAIRĪŠANĀS NO ĶIMIKĀLIJĀM

Ir zināms sirdsmiers, kas rodas, precīzi zinot, no kurienes nāk Tevis uzņemtais ēdiens, un kā tas tika apstrādāts. Saskaņā ar Slimību Kontroles un Profilakses Centru datiem vidēji cilvēka organismā ir 29 pesticīdi. Savu produktu audzēšana ir viens no veidiem, kā palīdzēt šo skaitli mazināt.

  • IETAUPĪTA NAUDA

Lai gan sākuma izdevumi var likt šaubīties par dārza iekopi, ilgstoša apņemšanās audzēt savus augļus un dārzeņus var radīt būtiskas izmaiņas Tavā pārtikas preču rēķinā. Ražas sasaldēšana vai konservēšana var palīdzēt pagarināt produktu uzglabāšanas termiņu, lai palīdzētu ietaupīt visa gada garumā.

  • DALĪŠANĀS MĪLESTĪBĀ

Tu būsi pārsteigts, cik ļoti Tavi draugi, kaimiņi un kolēģi novērtēs dažus Tev liekus kabačus. Dalīšanās ar savu ražu ne tikai uzlabo attiecības ar šiem cilvēkiem, bet arī mudina viņus ēst veselīgāk un izmēģināt jaunus ēdienus, kas satur Tevis izaudzētās sastāvdaļas. Kopīga dārza kopšana var būt lielisks veids, kā nostiprināt saikni ar ģimenei. Arī bērni, visticamāk, vēlēsies patērēt vairāk augļu un dārzeņu, ja viņi ir bijuši iesaistīti to augšanas procesā.

  • IZKUSTINĀTS ĶERMENIS

Ir diezgan grūti iekopt dārzu no dzīvojamās istabas dīvāna. Dārzkopība ne tikai nodrošina vairāk Saules gaismas, lai iegūtu tik ļoti nepieciešamo D vitamīnu, bet arī trīs stundas, strādājot dārzā, var sadedzināt tikpat daudz kaloriju kā stundu atrodoties HIIT treniņā.

  • BRĪVS PRĀTS

Piekritīsi, ka ir diezgan grūti atbildēt uz e-pastiem, pārstādot puķes. Savs zemes pleķītis var nodrošināt harmonisku telpu, kur atpūsties, relaksēties, meditēt un atjaunot savus resursus. Tā var kalpot kā vieta, kur varam novērtēt Dabas skaistumu, formu un krāsas. Vieta vērošanai, kur atbrīvojot prātu, varam vērot dabu un mācīties no tās.

  • DARBA AUGĻI

Ir neizmērojams gandarījums, ko sniedz sava darba augļu novākšana — it īpaši, šajā gadījumā, kad augļi ir burtiski augļi, un Tu saproti, cik neizmērojama pievienotā vērtība ir Tevis ieguldītajos resursos, apzinoties visus augstākminētos punktus.

Līdzīgi raksti

Atver pārsteigumu